Dla Biznesu

Centrum Energetyki AGH oferuje elastyczne podejście do realizacji badań naukowych oraz usług badawczo-rozwojowych i eksperckich. Jako jednostka znajdująca się w strukturach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie korzystamy z wiedzy i doświadczenia naszych najlepszych naukowców - praktyków. W każdym przypadku zajmiemy się selekcją kompletowaniem potrzebnej  kadry, procedurami administracyjnymi na naszej Uczelni oraz zarządzaniem infrastrukturą laboratoryjną. Oferujemy możliwość podpisania Umowy o współpracy, która umożliwia potem elastyczne kształtowanie bieżącego partnerstwa.

Badania i projekty naukowe, prace badawcze

Możemy ubiegać się o dofinansowania projektów badawczych w ramach programów krajowych i europejskich na dwa sposoby:

  • wspólnie, na podstawie umowy konsorcjum,
  • jako partner lub podwykonawca wskazany przez osobę fizyczną/firmę we wniosku o realizację projektu.

Lista projektów, które zrealizowaliśmy do tej pory znajduje się tutaj.

Usługi badawczo-rozwojowe, prace zlecone, ekspertyzy i konsultacje

Współpraca z podmiotami gospodarczymi może polegać na:

  • przyjęciu zlecenia wykonania prac badawczych lub ekspertyz na zasadach rynkowych,
  • wynajęciu powierzchni do utworzenia laboratorium wg indywidualnych potrzeb,
  • wynajęciu wyposażonego laboratorium wraz z zespołem naukowców do prowadzenia prac B+R,
  • organizacji wspólnego laboratorium.

 

W wydzielonej części komercyjno-badawczej utworzyliśmy laboratoria usługowe, wyposażone w nowoczesną aparaturę. Realizujemy w nich rozmaite zlecenia z przemysłu, począwszy od badań własności fizyczno-chemiczno-mechanicznych różnych materiałów i surowców w skali od nano do makro, badań urządzeń energetycznych, układów automatyki, elektroniki i elektrotechniki stosowanych w energetyce, po eksperckie analizy i raporty.

Pełna lista laboratoriów komercyjnych wraz z ofertami usługowymi znajduje się tutaj.

Organizacja przestrzeni badawczej

Prowadzenie prac badawczych wymaga skupienia, czasu i spokoju, a my dodajemy do tego odrobinę wygody.

W strefie z ograniczonym dostępem oferujemy najem pomieszczeń do utworzenia laboratorium na własne potrzeby badawcze. Każde pomieszczenie jest wyposażone w zamek elektroniczny, podstawowe meble biurowe i sprzęt komputerowy (PC, drukarka/UPS), klimatyzację, dostęp do wi-fi oraz mediów.

Część z oferowanych pomieszczeń dostosowano do bezpiecznej pracy ze szkodliwymi czynnikami i wyposażono w gotowe do użycia dygestoria, szafy ogniowe i chemiczne, komory rękawicowe, odciągi miejscowe i podłogowe, detektory gazów palnych i wybuchowych. W licznych laboratoriach doprowadzona jest również instalacja gazów technicznych m. in.: wodór H 5.0, argon Ar 5.0, hel He 5.0, SPS 5.0 oraz powietrza technicznego SPT.

Posiadamy także wachlarz pomieszczeń towarzyszących dla spotkań zespołów projektowych: sal meetingowych wyposażonych z sprzęt audio-wizualny oraz pokoi socjalnych (kuchnie, jadalnie, lobby „Wieża”, bar). To idealnie dopełnienie naszej przestrzeni badawczej do pracy na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią.

Ale to nie wszystko!

Zdajemy sobie sprawę, że każdy aspekt Państwa oczekiwań wymaga indywidualnego podejścia i dostosowania. W znakomitej większości przypadków jesteśmy gotowi zaproponować korzystne rozwiązanie. 

Dlatego zapraszamy do kontaktu